ZmudriG

Web, ktorý vzdeláva
mladých ľudí.

V roku 2018 partia mladých ľudí založila zmudri.sk, ktoré zábavnou formou pomáha vzdelávať na školách žiakov a učiteľov. Vo veľkom pôsobia aj na sociálnych sieťach, kde riešia aktuálne témy.

Neskôr vznikol aj koncept ZmudriG, ktorý sa dotýka najmä mladšej generácie zaujímavým obsahom, ako self-care, vzťahy, technológie či vyvracanie hoaxov a konšpiračných teórií. 

Analýza projektu

Na začiatku sme urobili analýzu projektu a prešli si s klientom požiadavky na web, aby sme mohli zvoliť vhodnú technológiu. Po zhodnotení všetkých výhod, nevýhod, rizík a iných faktorov sme sa rozhodli pre page builder, s ktorým máme bohaté skúsenosti.

Následne sme analyzovali dodaný dizajn a navrhli niekoľko zmien s ohľadom na technickú implementáciu a funkčnosť dizajnu.

Implementácia projektu

Po vytvorení vývojového prostredia sme začali s tvorbou vlastných typov obsahu, vytvoreniu podstránok, menu, či testovacieho obsahu.

Následne sme vytvorili obsahové podstránky a šablóny, s ktorými sme pracovali.

Pridávanie ikoniek k názvom

Zaujímavosťou, s ktorou sme pracovali na webe, je zafarbovanie kategórií a dynamické pridávanie ikoniek k ich názvom.

Okrem toho sme opravili funkcionalitu pluginu pre newsletter, ktorý bol neaktuálny a nepracoval správne.

Výsledok

V rámci spúšťania sme sa venovali všetkým potrebným procesom, špeciálnu pozornosť sme však venovali optimalizácii obrázkov. Výsledkom spolupráce je webstránka – blog, ktorý je prehľadný a jednoduchý na správu.

Ako nezisková organizácia sme mali pred vývojom webu veľký rešpekt, keďže operujeme s menšími financiami aj časom. O to viac sme radi, že v spolupráci s Webikonom všetko dobre dopadlo. Nielenže sme spokojní s výsledkom, ale aj s ich ochotným a trpezlivým prístupom počas samotného vývoja.

Martina Bolibruchová

Kreatíva & Marketing
ZmudriG