Tatra banka

Na splátkyTB

Rozloženie platby za tovar na eshope na dlhšie obdobie.

Tatra banka priniesla tento rok nový produkt – Na splátkyTB. Jedná sa o platobnú službu, ktorá umožní zaplatiť za objednávku na eshope pomocou spotrebného úveru.

Tatra banka chcela poskytnúť prevádzkovateľom eshopov možnosť jednoducho si integrovať túto platobnú metódu. Našou úlohou bolo vytvoriť plugin pre WooCommerce, ktorý to umožní.

Analýza API

Ako prvé sme museli analyzovať dodanú dokumentáciu k API. Keďže sa jednalo o úplne novú službu, viacero vecí sa menilo za behu a my sme museli na tieto zmeny reagovať. Na základe analýzy sme pripravili technický návrh a mohli sme začať s implementáciou.

Z pohľadu eshopu

Hlavná priorita celého projektu bolo poskytnúť prevádzkovateľom eshopov jednoduché a rýchle nasadenie nového spôsobu platby pre ich zákazníkov.

Pri napĺňani tejto požiadavky sme využili naše dlhoročné skúsenosti s tvorbou pluginov pre platobné brány pre WooCommerce. Vďaka tomu je nasadenie Na splátkyTB z hľadiska eshopu naozaj na pár klikov.

Z pohľadu zákazníka

Aby to celé malo zmysel, je potrebné aby zákazník na eshope vedel nájsť možnosť zakúpiť si tovar na splátky a zároveň vedel rýchlo pochopiť, ako má túto možnosť využiť. Spoločne s Tatra banka tímom sme pripravili návrh umiestnenia aktívnych prvkov pluginu priamo na detaile produktu aj v košíku. Používatelia sa tak vedia rýchlejšie zorientovať v možnostiach a využitie tejto platby je intuitívnejšie.

Spôsob spolupráce

Naša firemná kultúra je založená na otvorenej komunikácií. To využívame vždy aj pri realizácií projektov. Online stretnutia a intenzívna komunikácia nám pomáhajú poskytnúť rýchle a efektívne riešenie aj pri zložitých situáciách Pri riešení projektu sme sa začlenili do online prostredia Tatra banky. Na status meetingy a instantnú komunikáciu cez chat sme využívali prevažne Microsoft Teams.

Tatra banka si zvolila partnera Webikon pri vytvorení úplne prvého pluginu, ktorý spolupracuje s novou službou Na splátkyTB. Sprístupňuje novú platobnú metódu pre všetky eshopy, ktoré fungujú na populárnej open source platforme WooCommerce. Vďaka nasadeniu a prístupu oboch strán sa podarilo dokončiť implementáciu aj na diaľku napriek obmedzeniam a lockdownom.

Mgr. Dušan Slimák

Vedúci oddelenia nezabezpečených úverov pre fyzické osoby