Gazela w Laponii

Sprievodca po nórskych Lofotách

Gosia a Zdeno – manželia žijúci v Nórsku, pretavili svoju záľubu v turistike do „biznisu”, a to vo viacerých aktivitách v rámci turizmu. V rolách sprievodcov organizujú zájazdy a viacdňové výlety po arktickom súostroví Lofoty.

Okrem toho vydali niekoľko online produktov či samostatné výlety (príručky – cestovné plány pre zimu alebo leto). V neposlednom rade majú zaujímavý a úspešný podcast o živote a cestovaní v Nórsku.

Sprievodcovia

Cestovateľské plány

Webináre

Výlety

Fotky

Analýza

Zistili sme, že predošlý web sa ťažko spravoval a zároveň dosahoval veľmi slabé výsledky výkonnosti. Z pohľadu dizajnu potreboval web iba mierne vylepšenie.

Wireframe

Veľmi významným krokom bolo vyjasnenie si zámeru a očakávania od klienta. Hlavným ukazovateľom bol fakt, že nie sú cestovka a netlačia na obrovské predaje.

Dizajn

Dôležité tiež bolo vysvetliť klientovi celý proces redizajnu, výhody nového riešenia a nástroje, ktoré sme používali. Po oboznámení sa s priebehom projektu sme prešli k úprave obsahovej architektúry, ktorú sme zjednodušili tak, aby používateľ našiel na každej podstránke to, čo hľadá. V ďalšom kroku sme refreshli aj dizajn webstránky. Za spracovanie grafického dizajnu ďakujeme našej externej posile Nikole Hrickovej.

Výsledok

V projekte Gazela w Laponii bolo hlavným účelom previesť identický web na novú technológiu, popri tom sa postarať o refresh dizajnu a vylepšiť tiež UX webu. Výsledkom je teda optimalizovaný web nie len z technickej stránky, ale aj zo stránky použiteľnosti.

Webikon sú profesionáli, s ktorými je radosť spolupracovať. Pedagogicky vysvetlia všetky úskalia WordPressu, rýchlo reagujú na otázky a dodržiavajú termíny.

Zdeno Dvorak

Owner | Gazela w Laponii