DNA ERA

eCommerce s DNA testami

DNA ERA sa špecializuje na DNA testy, ktoré si jednoducho objednáte domov. Pomáhajú odhaliť predispozície na rôzne ochorenia, prípadné reakcie na liečivá, športový potenciál a veľa ďalšieho.

Našou úlohou bolo pre klienta redizajnovať webovú stránku dnaera.com s eshopom pre územie Slovenska aj Česka.

DNA ERA

Na začiatku sme realizovali

návrh dizajnu

Návrh UX a vizuálneho dizajnu mal na starosti náš partner LB Studio. Počas dizajn workshopov sme pridali ruku k dielu, a v rámci konzultácií sme prispeli nie len technickými možnosťami, ale aj nápadmi na vylepšenie celého vizuálu.

Before After DNA ERA OLDDNA ERA NEW

Technické zaujímavosti

Vizuálny pagebuilder

Pre implementáciu dizajnu do funkčného riešenia sme vybrali vizuálny pagebuilder Elementor, v ktorom je vytvorený celý systém šablón a komponentov. To nám umožnilo rýchle dodanie celého projektu, ale aj efektívnu prácu na budúcich úpravach počas rôznych marketingových kampaní.

Elementor
Multilang

Multijazyčnosť

Celý eshop je aktuálne lokalizovaný do dvoch jazykov pre predaj na Slovensku a v Čechách, je však pripravený na pridanie ďalších jazykových mutácií.

Pre ešte väčšie pohodlie zákazníkov sme implementovali aj viacero mien a k štandardným eurám pribudli aj české koruny.

Integrácie

Pre efektívny marketing pre eshop bolo potrebné integrovať viacero externých služieb a systémov. Okrem už klasických nástrojov, ako Google Tag Manager, či Google Analytics, sme integrovali aj HubSpot a HotJar.

Okrem marketingových nástrojov sme integrovali aj Superfaktúru a platobnú bránu CardPay, ktorá vie spracovať platby v Eurách aj Českých korunách.

Migrácia

Migrácia a spustenie

Keďže eshop bol v plnej prevádzke aj počas doby trvania návrhu a implementácie redizajnu, bolo potrebné dobre naplánovať proces spúšťania nového riešenia. 

Hlavné výzvy počas tohto procesu boli spojenie novej databázy a živej databázy. Tu stojí za zmienku migrácia vyše 30 000 zľavových kódov.

Kľúčovú rolu v projekte zohral nastavený

spôsob spolupráce

Naša firemná kultúra je založená na otvorenej komunikácii. To vždy využívame aj pri realizácií projektov. Online stretnutia a intenzívna komunikácia nám pomáha poskytnúť rýchle a efektívne riešenie aj pri zložitých situáciách. 

Zadávanie spätnej väzby počas beta testingu, priamo do nášho projektového systému, zabezpečilo klientovi aj nám prehľad nad aktuálne otvorenými úlohami.

Ďakujeme za super spoluprácu, ktorá začala už pri tvorbe webu, pokračovala cez implementáciu, a pokračuje do dnes. Vďační sme najmä za to, že ste vždy ochotní pomôcť, poradiť, pošpekulovať, ako by sa dal problém riešiť efektívne v čo najkratšom čase.

Dominik Illek

CMO | DNA ERA