DPD Plugin

DPD je popredná kuriérska spoločnosť nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Pre veľké množstvo objednávok prišli so zadaním vytvoriť plugin, ktorý uľahčí e-shopom prenos údajov o objednaných prepravných službách.

DPD pre WooCommerce

Vytvorili sme tak pre DPD plugin na mieru, ktorý rieši manipuláciu s dopravou pre zákazníkov vo WooCommerce. Plugin je vytvorený v open source systéme WordPress. Je v plnej verzií zadarmo pre všetkých zmluvných zákazníkov DPD. Pracujeme aj na možnosti výbere odberného miesta, ktoré bude v plugine čoskoro dostupné. 

Výhody pre e-shopy

Najväčšou výhodou pre eshopy je jednoduchý a rýchly spôsob vytvorenia objednávok prepravy a tlač prepravných štítkov. Partner dopravnej spoločnosti si vie vybrať zo širokej ponuky služieb DPD. Objednávky vytvorené vo WooCommerce pošle do DPD portálu a prepravný štítok vráti systému. Teda sa nemusia tieto úkony robiť ručne, ale sú automatizované. Objednávky vytvorené pluginom je možné prezerať v prehľade objednávok v online aplikácií DPD Shipper.

Spôsob spolupráce

Ako prvé bola dôležitá analýza dodanej dokumentácie API. Klienta sme priebežne informovali v akom procese sa nachádzame a detaily sa riešili na spoločných meetingoch. Tak isto bolo dôležité aj samotné testovanie pluginu, aby všetko fungovalo správne.

Pridaná nová funkcia

Nová funkcia umožňuje pri nákupe výber odberného miesta. Pri objednaní si teda môžu zákazníci vybrať partnerskú prevádzku DPD prípadne Alzabox, kde si svoj balík vyzdvihnú.